poniedziałek, 03 kwietnia 2006
Mój nowy sweterek
Mój nowy sweterek
W sobotę dotarła wreszcie moja włóczka (zamawiałam w aniluxie, pomimo szybkiej realizacji zamówienia czekałam baaardzo długo), poczta dostarczałą ją 18 dni!!!
Ale wreszcie jest.
W piątek skończyłam swój nowy "przykrótki" sweterek,
to była całkowita improwizacja :), po zrobieniu stwierdziłam,że mógł być troszke krótszy, ale nie jest :), a to on:Robiłam go z Puchatki poszło mi troszke ponad 30dag.

Teraz lekki sweterek z angorki, ale brak mi jeszcze pomysłu :), tzn mam ich za dużo i chyba potrzebuję jakiegoś nowego pomysłu ;)

Gosia z Gdyni
środa, 22 marca 2006
Skończyłam sweterek
Udało mi się skończyć żółty sweterek ( z Sandry 3/2006), zrobiłam go w rekordowym tempie (jak na mnie - tylko 5 dni :) )ale tak to jest jak się choruje :).
Pomomo wprowadzonych zmian (płytszy dekolt z przodu i dłuższe rękawy) oraz faktu że robiłam na cieńszych drutach, poszło mi niecałe 40dag włóczki (starczy mi jeszcze na maleńkie buciki), a w opisie jest napisane 45dag!!!

A oto on w całej okazałości :) :No i jeszcze dekolt, nie zrobiłam przy dekolcie ostatnieo rzędu z koronki szydełkowej(z opisu), bo niepodobało mi się.Odstawały mi te "dzyndzle" i brzydko to wyglądało, więć ostatni rządek to poprostu moje ulubione oczka rakowe :A to już dół i rękawy:Dół zrobiłam zgodnie z opisem, natomiast w rękawach zrobiłam rządek 2 i 3 (z koronki szydełkowej) dwa razy, bo wyszedł mi taki lekko przykrótki rękaw :) teraz jest już ok.

Gosia z Gdyni
piątek, 17 marca 2006
Teraz robie wiosenny sweterek
To jest model nr4 z Sandry nr3/2006 :A to już kawałek mojego sweterka, dziś mam już gotowy cały przód i robię tył :) robię go z Florii na drutach nr 5, oczywiście troszke muszę go zmienić, tzn. zmniejszyć dekolt, no i jak starczy mi włóczki to zrobie długie rękawy:W kolejce czeka jeszcze nr 9 i podoba mi się nr 19, czyli znowu zmiana planów :) A jeszcze Kasia (kasiaba) podesłała mi cudny topik o bardzo wyszczuplającym wzorze ;), no i .... chyba muszę go zrobić.

Pozdrawiam
Gosia z Gdyni
wtorek, 14 marca 2006
Troszke lata :)
Skończyłam dziś mój letni bezrękawnik :Przepraszam za marne zdjęcie ale mój fotograf ma dopiero 5 lat :)
Teraz muszę zdecydować co wybrać z długiej listy robótek oczekujących :).

Pozdrawiam
Gosia z Gdyni
czwartek, 09 marca 2006
Biały bezrękawnik
W niedzielę zaczęłam bezrękawnik z podwójnej "Kalinki" (model 20 z Sandry 06/2002). Okazuje się,że schemat w gazeci jest troche skopany i musiałam go lekko skorygować :), troszke mi to zajeło i musiałam troszkę podpruwać, ale teraz to już chyba wyszłam na prostą.Zdjęcie robiłam wczoraj rano i teraz jest już dwa razy tyle :)

Pozdrawiam
Drutująco-szydełkująca
Gosia z Gdyni
poniedziałek, 06 marca 2006
Mój nowy szaliczek
Wprawdzie zaczęłam go tuż po olimpiadzie, ale skończyłam dopiero wczoraj:Więcej zdjęć zamieśćiłam w swoim blogu.
Szaliczek zrobiłam z resztki angorki (ok 75g) na drutach nr 5.
Spodobało mi sie robienie z angorki :)

teraz wezmę się za coś super letniego, na przekór pogodzie za oknem i okropnemu katarowi który leje mi sie z nosa :(

Pozdrawiam cieplutko
Gosia z Gdyni
piątek, 03 marca 2006
Wpisuję się na liste
Jeszcze się niezdecydowałam od czego zacznę, ale myślę że to kwestia weekendu :)

Pozdrawiam
Gosia z Gdyni